Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus
Достоєвський Ф. М.

Достоєвський - монолог крізь віки!

Понад півстоліття бібліотека носить ім’я геніального російського письменника Федора Михайловича Достоєвського.

В читальній залі центральної районної бібліотеки оформлено літературно-музейну експозицію «Ф. М. Достоєвський – монолог крізь віки». Матеріали експозиції створюють особливу атмосферу, дають Вам можливість заглибитися у всесвіт письменника, спробувати осягнути велич і глибину генія.

Пропонуємо Вам, шановні користувачі, здійснити он-лайн подорож матеріалами експозиції.

І РОЗДІЛ «Сторінки великого життя» знайомить з українським корінням роду Достоєвських, з місцями, де довелося жити Ф.М. Достоєвському, з витоками його сходження на вершину слави, трагічними сторінками життя письменника. В цьому розділі є багато фотографій , які роблять експозицію живою і яскравою. Варто звернути увагу на книгу Волоцкого М.В. «Хроника рода Достоевского» (1933 року видання), яка розповідає про життя, події, особливості характеру родичів Достоєвського. Автор відслідковує родовід письменника з XVI століття. Цікавим буде знайомство з матеріалами конволют «Федір Михайлович Достоєвський», створених нашою бібліотекою. Матеріали, вміщені тут, належать дослідникам українських коренів роду Достоєвських та біографам письменника. Радимо звернути увагу на книгу Леоніда Гроссмана  «Путь Достоевского» (1924р.). В основу книги покладено етюд з ювілейного збірника 1921 року «Творчество Достоевского».

 

ЦЕНТРАЛЬНА частина експозиції більше музейна. Її вінчає бюст письменника. Поряд відтворено куточок його письмового столу: письмове приладдя, перо, прес-пап’є, окуляри, карти, факсимільні листки рукописів, світлини письменника і членів його сім’ї. Особливе місце займають раритетні видання творів Ф.М. Достоєвського кінця ХІХ-початку ХХ століття.

 ІІ РОЗДІЛ «Достоєвський – художник і мислитель» познайомить Вас з естетичними і філософськими поглядами Письменника, які були дуже популярними і визнаними в Європі ще за його життя.  Європейські сучасники Федора Михайловича вважали його совістю епохи та її пророком.


ІІІ РОЗДІЛ «Геніальність його незаперечна» розповідає про значення літературної спадщини письменника для російської і світової літератури. Відповідь на питання «в чому така привабливість і магнетизм творів Достоєвського?» допоможе знайти стаття А. Романенко «Суровый гений правды».

ІV РОЗДІЛ «У пошуках істини» розповідає про творчі пошуки і відкриття протягом усього життя. Збагнути творчі пошуки і терзання письменника допоможе збірник Ф. М. Достоєвського «Искания и размышления», в якому представлена публіцистика, починаючи з 40-х до 80-х років ХІХ століття». Цей розділ широко представлений статтями і книгами про особисте життя письменника, яке тісно пов’язане з його творчістю.

V РОЗДІЛ «Петербург Достоєвського» розповідає про особливе місце і значення Петербурга в творах письменника. Петербург - повноцінний герой творів. Подорожуючи містом Достоєвського, Ви разом з героями помандруєте його творами «Преступление и наказание», «Двойник», «Белые ночи», «Униженные и оскорбленные», «Идиот», «Подросток». Ілюстрації міста з творів зроблять мандрівку зримою і візуально довершеною.

VІ РОЗДІЛ «Ідеї, пристрасті, вчинки героїв»  занурить Вас у світ образів та ідей Ф. М. Достоєвського, де головною метою є мистецтво дослідження і втілення Людини в творчості письменника. Вдивляючись у портрети Нєточки Незванової, Соні Мармеладової, Родіона Раскольникова та інших героїв зробить ваше занурення зримим.

Завершує експозицію розділ творчого спадку письменника: повне зібрання творів у 30-ти томах, окремі твори, видані в різні роки різними видавництвами, літературознавчі твори і дослідження життєвого і творчого шляху письменника.

 
Виділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter