Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

орг.19

орг.19
орг.19

 

«Серце району»

 

     Темою Круглого столу, що відбувся у приміщенні райдержадміністрації, стало обговорення підсумків програми «Серце району». Нагадаємо читачам, що 13 грудня 2011 року була підписана Угода про співпрацю між солом’янською районною в місті Києві державною адміністрацією та Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, метою якої є поліпшення надання якісної медичної допомоги, в першу чергу кардіохірургічної, мешканцям району. 

      За словами головного лікаря Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова Олега Сіромахи, цей Проект є і унікальним, і соціальним. Унікальний тим, що таких ініціатив зовсім мало. Соціальний – незважаючи на те, що є бюджетною організацією, ми надаємо пацієнтам екстренну допомогу. Скажімо, у рамках цього проекту мешканцям району за час дії Угоди було виконано 31 операцію з шунтування за бюджетні кошти. Але вражає інше, те, що люди із серцево-судинними захворюваннями, маючи таку можливість, як безкоштовне обстеження неохоче йдуть до нашої клініки. Мовляв, чого йти, коли дороге обстеження. Хочу ще раз зазначити, що кожна людина за направленням кардіолога може пройти в нашій клініці безкоштовне обстеження. Від часу впровадження Програми рівень захворюваності в районі, наприклад, на гострий інфаркт міокарда є найнижчим по місту Києву.

     В обговоренні взяв участь директор Інституту академік Геннадій Книшов, який зазначив, що сьогодні потрібні радикальніші підходи в лікуванні людей із серцево-судинними захворюваннями, оскільки за останні 5 років питома вага смертності від серцево-судинних захворювань залишається незмінною і складає 63% від загальної смертності. «У кожної людини має бути медична культура», — резюмував академік.

     Перші підсумки з реалізації програми підбила заступник начальника з охорони здоров’я райдержадміністрації Олена Мельниченко. Вона, зокрема, зазначила, що лікарями поліклінік було направлено на консультації до спеціалістів Інституту 1153 дорослих та 493 дітей; проконсультовано майже 2 тисячі мешканців району: 1012 дорослих та 917 дітей; направлено на амбулаторне лікування 780 дорослих та 137 дітей.

     Під час обговорення були надані пропозиції щодо подальших шляхів реалізації програми. Загалом, як відзначили учасники Круглого столу, ця програма дає можливість мешканцям Солом’янського району пройти високоспеціалізоване та дороге обстеження і лікування хворих, а при потребі оперативне лікування, яке неможливо отримати у поліклініках району та міських лікарнях.

Наталія КИРИЧЕНКОВиділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter