Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

орг.13

орг.13
орг.13

 

Громадська рада:

два роки співпраці

 

Майже два роки при солом’янській райдержадміністрації діє Громадська рада, метою створення якої було залучення громадян до участі в управлінні державними справами. Що вдалось зробити? З таким запитанням кореспондент газети «Солом’янка» звернувся до голови Громадської ради при солом’янській райдержадміністрації Дмитра Оніщенка (на знімку).

 

-         Дмитре Миколайовичу, то що ж за ці роки вдалося досягнути?

-         У першу чергу, хочу подякувати газеті «Солом’янка» за те, що висвітлювала на своїх шпальтах усі події, пов’язані з нашою роботою. Завдяки цьому громадськість нашого району, його мешканці, мали можливість отримувати інформацію з перших уст, як короткі і регулярні звіти. Два роки минули досить швидко, але більшість із запланованого радою нам вдалось втілити в життя. Початок роботи був досить символічним – підписана Угода про співпрацю з Громадською радою при Севастопольській міській державній адміністрації. Символічним тому, що наш район пишається однією з площ – Севастопольською. Обмін досвідом роботи ще нікому не був зайвий, а севастопольці пишаються тим, що уже традиційно у них, під час святкування Дня міста, проводяться фестивалі військових оркестрів з України, Росії, Білорусі, Алжиру, Франції та інших країн, а одним з ключових організаторів цих заходів є заступник голови нашої ради Олексій Шереметьєв. Наприкінці жовтня 2011 року громадська рада брала участь у громадських слуханнях, які пройшли з питань реформування системи охорони здоров’я у Солом’янському районі.    

     Хочу відзначити, що кожен з членів ради є керівником, або представником інституту громадянського суспільства і, в силу свого досвіду та знань, шукає шляхи покращення та розвитку життєдіяльності району в тому чи іншому напрямку. Вже традиційно у вересні в Ландшафтному парку відбулись змагання школярів, присвячені Міжнародному дню туризму та Дню туризму в Україні. А за ініціативи голови комітету з питань зв’язків з громадськістю та органами самоорганізації громадської ради Сергія Ісаєва вперше у мікрорайоні «Жуляни» встановлено дитячий майданчик. Втілення цього проекту вкотре доводить, що завдяки спільним зусиллям громадськості та влади місцева ініціатива дієвого ОСН «Комітет мікрорайону Жуляни» може бути успішно реалізована.

     У березні 2012 року за ініціативи голови громадської організації «Товариство сімей, які виховують дітей із функціональними обмеженнями «Родина» Лариси Самсонової пройшла педагогічна конференція міжнародного рівня. Учасники конференції мали змогу поділитися своїм досвідом у впровадженні методів керованого навчання в реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями, поставити свої запитання зарубіжним спеціалістам.

     Наша діяльність не поміститься в одному інтерв’ю.

-         На Вашу думку, наскільки конструктивним був діалог між Громадською радою та райдержадміністрацією?

-         Беручи до уваги те, що з 2010 року в Києві районних у м. Києві рад не існує, районні бюджети відсутні, райдержадміністрація живе по кошторису, затвердженому Київською міською владою, а в Громадську раду йшли люди, які не шукали привілеїв для свого життя, бо це – не рада депутатів, у нас склались партнерські відносини.

     Нами не нехтували, за ініціативи голови райдержадміністрації Івана Сидорова представники ради завжди були в курсі подій, що відбуваються в районі і проблем, які є нагальними. А рада, у відповідь на таке доброзичливе ставлення, спільно з органами місцевого самоврядування району, прагнула і допомагати районній владі в її роботі, і проявляти власні ініціативи щодо плідної співпраці.

-         У Громадській раді діє сім комітетів. Роботу яких варто оцінити?

-         Як я зазначав вище, на мій погляд, у складі цієї ради своєю активною роботою найкраще себе проявили: комітет з питань охорони здоров’я, який очолює Віталій Руденко, комітет з питань зв’язків з громадськістю, органами самоорганізації населення, головою якого є Сергій Ісаєв та комітет з питань соціального захисту ветеранів, інвалідів, незахищених верств населення, який очолює Армен Алєксанян.

     Ініціатив могло би бути набагато більше і від інших комітетів ради. Але наявність матеріальних, фінансових засобів, якими міг би допомагати район у реалізації планів та ініціатив нашої ради, або законна можливість створення благодійного фонду при Громадській раді могли б дати більший ефект від їх роботи.

-         Дмитре Миколайовичу, що б побажали солом’янцям?

-         Від імені Громадської ради вітаю мешканців нашого Солом’янського району з Новим 2013 роком та Різдвом Христовим!Хай Вам щастить!

 

Розмову вела Наталя  КИР’ЯНОВАВиділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter