Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

орг.12

орг.12
орг.12

 

На пульсі

 

     Можна з впевненістю сказати, що відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації знає все про студентство, принаймні те, що відбувається на території району, в якому зосереджено найбільше студентів, точно. Про це – наша розмова з начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Іриною КУСТОВОЮ (на знімку). 

 

-         Як далеко сягає історія відзначення Дня студента?

-         Міжнародний день студента є офіційною пам’ятною датою ООН, яка щороку відзначається 17 листопада. Сьогодні у багатьох університетах День студента відзначають у інших числах, нівелюючи його первісний зміст. У цьому випадку акцент зазвичай робиться на культурному обміні між студентами з різних країн, студентських культмасових заходах, спортивних змаганнях тощо. Звідки ж взялась ця дата – 17 листопада? Нагадуємо, що День студента був вперше відзначений 17 листопада 1941 року в Лондоні Міжнародною студентською радою (у якій, на той час, були студенти-біженці), що було погоджено із Західними союзниками (частиною Антигітлерівської коаліції). Ця традиція була продовжена і наступником Ради – Міжнародним союзом студентів, який разом з Європейською студентською радою та іншими громадськими організаціями пролобіювали визначення цього дня офіційною пам’ятною датою ООН. У нас це свято відзначається згідно указу президента.

-         Ірино Володимирівно, то який він – сучасний студент?

-         Я думаю, що це людина трохи недолуга, трохи мрійлива, але реально та тверезо дивиться на життя. Так, молодості властиво помилятися, переоцінювати власні сили і бачити деколи все в рожевому світлі. Але краще вже робити свої помилки та прагнути до недосяжних ідеалів, ніж дивитися на все свідомо скептично-безнадійним, навченим чужим життєвим досвідом, поглядом.

     Студентська молодь – це не тільки найактивніша і найдинамічніша частина будь-якого суспільства, об’єктивно вона є його майбутнім, оскільки саме їй незабаром належить вирішальним чином визначати долю країни.

-         Останнім часом студентське самоврядування активно співпрацює з районною владою. Є користь від такої співпраці?

-         Звісно. У березні 2012 року було підписано меморандум про «Удосконалення механізмів взаємодії органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів, що розташовані у Солом’янському районі міста Києва, з органами виконавчої влади». Результатом цього стало збільшення кількості організованих та проведених спільних культурно-масових та фізкультурно-спортивних заходів між студентською молоддю ВНЗ району. Ці заходи згуртовують, сприяють більш дружньому спілкуванню, взаємопідтримці та розумінню серед студентів.

-         Ірино Володимирівно, що б Ви побажали студентам?

-         Студентство – це прекрасна пора юності, любові і дружби, молодого завзяття, творчих починань та сміливих планів. І бажаю, щоб ці плани збувалися.Бажаю всім міцного здоров’я, відмінного навчання та успішної роботи, бадьорості духу та оптимізму!

 

Розмову велаНаталя КИР’ЯНОВАВиділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter