Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

орг.11

орг.11
орг.11

 

РОСТИСЛАВ МАРТИНЯК: 

«КОЖНОМУ ПРАЦІВНИКОВІ ТРЕБА СТВОРИТИ БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ПРАЦІ»

     Під час підписання Угоди з Солом’янською райдержадміністрацією Територіальним управлінням Держгірпромнагляд у Київській області та м. Києва було відзначено роботу найкращих підприємств Києва, які створюють безпечні умови праці. Серед нагороджених – ДП «Фірма Альтфатер Київ». Як на підприємстві запобігають нещасним випадкам, ми запросили розповісти директора фірми Ростислава МАРТИНЯКА (на знімку).  

 

-         Ростиславе Ігоровичу, Ви керуєте одним з небагатьох підприємств міста, робота якого в галузі охорони праці оцінена Держгірпромнаглядом. Як Вам це вдається?

-         Насамперед зазначу, що до питання охорони праці на підприємстві ми ставимось не формально. Бо за цим – долі наших працівників.Виконання Закону України «Про охорону праці» – це одна із «цеглинок», які допомагають не тільки нашому підприємству досягати належного результату. Хочу зазначити, що наше підприємство має змогу залучати спеціалістів із Франції, Німеччини та Східної Європи для розробки специфічних інструкцій з охорони праці спеціально для працівників комунальної сфери, зокрема для працівників сміттєперевізних підприємств. Навіть якщо, скажімо, якийсь трапився нещасний випадок у Франції чи Німеччині, ми отримуємо звідти повідомлення з першими висновками комісії, що ж призвело до нещасного випадку. І отримуємо також пропозиції, як мінімізувати ризики, пов’язані з виконанням своїх службових обов’язків працівниками, для того, щоб при розробці нових інструкцій нові обставини нещасних випадків були враховані.

-         Тобто Ви маєте і власні інструкції, і використовуєте інструкції своїх колег з-за кордону?

-         Так. Маємо свої первинні інструктажі, а позапланові застосовуємо з інформації від своїх колег. У нас є відділ з охорони праці, який розробляє такі інструкції, які б мінімізували всі ризики з охорони праці.Техніка розвивається постійно, тож ми маємо йти в ногу з прогресом і, звісно, вдосконалювати свої інструкції відповідно до вимог  часу.І та нагорода, яку ми отримали від Держгірпромнагляду, – це оцінка нашого педантичного ставлення до питань охорони праці і до постійної роботи по вдосконаленню. Зазвичай ці питання на багатьох підприємствах, на жаль, виконуюються формально, і тому маємо високий травматизм на виробництві. До речі, це можна сказати і про деякі підприємства із західними інвестиціями.

-         Я знаю, що у Вас проводиться навіть конкурс з охорони праці…

-         Двічі на рік ми проводимо День охорони праці: один – згідно чинного законодавства, другий – згідно вимог Міжнародної організації праці. У нас проходить щоквартальний конкурс на «Кращий екіпаж». За відсутність порушень правил з охорони праці вимпел передається від одного екіпажу – іншому. У працівників є стимул – не тільки моральний, а й матеріальний. Зараз кращим екіпажем, за підсумками конкурсу, є екіпаж маршруту 001 (водій – О. Юрченко та вантажники: Є. Фаустов, В. Новосвітній).

-         Ростиславе Ігоровичу, що б Ви побажали читачам?

-         Берегти своє життя, де б ви не працювали, бо життя кожної людини – це неоці-енний скарб…Виділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter