Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

орг.3

орг.3
орг.3

 

«Без сімї немає щастя на землі»

    Так твердить народне українське прислів'я. Справді, сім'я є тією цеглинкою з якої складається добробут нашої країни. Тому недарма в Україні з'явилось нове свято - День родини, яке відзначили 8 липня. З цього приводу редакція газети запросила до розмови заступника голови райдержадміністрації Олену САВИЦЬКУ (на знімку).

 

-         Олено Володими­рівно, кажуть, що найвищі людські цінності родинні. З родини починається сус­пільство та держава. Що для Вас означає родина?

-         Я вважаю, що родина була і залишається берегинею людських цінностей, культу­ри та спадковості поколінь. Завдяки родині міцнішає та розвивається держава. Тому сьогодні варто докладати всі зусилля, аби кожна дитина мала свою родину і щасливе дитинство у сімейному колі.

   Нова соціальна політи­ка, ініційована Президентом України, саме і покликана під­тримувати вразливі сім'ї, що перебувають у складних жит­тєвих обставинах.

 

-         До речі, скільки в ра­йоні перебуває на обліку таких родин?

-         На сьогодні на обліку в районі перебуває 689 багато­дітних та 38 малозабезпече­них сімей, 125 сімей району виховують дітей під опікою, в районі створено сім при­йомних сімей в яких вихову­ється 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, один дитячий бу­динок сімейного типу, де ви­ховується 8 дітей, Також на обліку в службі у справах дітей перебуває 31 дитина, яка опи­нилась в складних життєвих обставинах, оскільки батьки, які їх виховують, не приділя­ють належної уваги вихован­ню, навчанню, розвитку своїх дітей.

 

-         Що на рівні держави,зокрема в районі робиться, щоб допомогти таким дітям з таких сімей?

-         Держава всебічно під­тримує сім'ї, які потребують допомоги. Для допомоги сім'ям в районі працює Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, де кожна ро­дина може безкоштовно отри­мати комплекс соціально- психологічних та юридичних послуг.

   Сім'ям, які прийняли на виховання дітей-сиріт та ді­тей, позбавлених батьківсько­го піклування, гарантовано грошову допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину, додаткова оплачу­вана відпустка, кваліфікована психологічна допомога у разі необхідності. Діти мають пра­во на пільгове оздоровлення, безкоштовно забезпечуються шкільною формою та харчу­ванням в навчальних закла­дах, отримують запрошення на різноманітні заходи, свята, які проводяться в районі та місті.

   На території Соло­м'янського району запрова­джено проект альтернатив­ного догляду для дітей, які тимчасово залишились без батьківського піклування. Це сімейний патронат. Метою проекту є реабілітація сім'ї, яка опинилась в складних життєвих обставинах та її збереження. Пропонуєть­ся комплексна допомога як батькам так і дітям з метою налагодження стосунків в сім ї в реабілітаційних центрах, створених громадськими та благодійними організаціями. Детальнішу інформацію Ви можете отримати в службі у справах дітей.

   Користуючись нагодою звертаюсь до мешканців Солом'янського району взяти участь у вирішенні подаль­шої долі дітей, які опинились з певних причин в складних життєвих обставинах і по­требують допомоги. Хто не­байдужий до долі дітей та має змогу надати будь-яку допо­могу, телефонуйте та при­ходьте до служби у справах дітей Солом'янської районної в місті Києві державної адмі­ністрації за адресою: м. Київ, просп. Повітрофлотський, 41; тел. 248-97-56.

 

-         Олено Володимирів­но, і насамкінець, як від­значили свято родини в ра­йоні?

-         З нагоди цього свя­та відбулась низка заходів в підліткових клубах за міс­цем проживання, бібліотеках району, центрах соціально- психологічної реабілітації, дошкільних навчальних за­кладах. Це різноманітні кон­курси, виставки творчих робіт, благодійні акції, круглі столи. Крім того, наші родини взя­ли участь в міському святі на Контрактовій площі, де від­бувся фестиваль «Родовід» та парад вишиванок.

   Загалом, на мою думку, нам конче потрібні такі за­ходи, які б об'єднували наші сім'ї, дозволяли б проводити дозвілля в родинному колі, бо саме з родини починаєть­ся любов до Батьківщини і до всього на землі.

 

Розмову вела

Наталія КИРИЧЕНКОВиділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter