Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

Місто38

Місто38
Місто38

 

Жуляни приведуть до ладу 

    Олександра ГУНІНА “Хрещатик  

  

     У мікрорайоні відремонтують дороги, очистять річку та встановлять дитячий майданчикЖитловий масив Жуляни має безліч проблем. Мешканці потерпають від незадовільного стану доріг, весняних підтоплень, перепадів напруги електроенергії та відсутності належного транспортного сполучення з містом. Столична влада обіцяє поступово вирішити всі ці питання.


     Керівник місцевого органу самоврядування Сергій Ісаєв розповів, що пересуватися мікрорайоном досить проблематично. Асфальтне покриття на вулицях майже відсутнє, тож під час злив дороги перетворюються на суцільну багнюку — людям доводиться або псувати власне взуття, або ж запасатися гумовими чобітьми. Для автомобілістів взагалі шлях з дому до міських транспортних артерій є справжньою смугою перешкод. Проблему погіршує ще й те, що під дорогами проходить аварійний водогін. Так, лише за минулий рік тут було 58 поривів, 18 аварій вже сталися за 5 місяців року поточного.

     Якісне дорожне покриття у мікрорайоні з’являтиметься поступово. Такою звісткою порадував місцевих мешканців голова КМДА Олександр Попов під час виїзної наради на житловий масив.

     “Тут 22 кілометри доріг у жахливому стані. Найближчими днями ми розпочнемо ремонт центральних вулиць мікрорайону, передусім тих, де проходять маршрути громадського транспорту. Але проблема значно масштабніша, тому ми розробимо комплексну програму і щороку поступово будемо її виконувати”,— зазначив Олександр Попов.

     До слова, на прохання мешканців тут з’явиться ще один автобусний маршрут, який з’єднає житловий масив з центральними транспортними автошляхами.

     Озвучили місцеві жителі й іще одну проблему, від якої майже кожна садиба страждає щовесни — підтоплення низинних територій. Люди впевнені — розчищення річки Нивка, яка наразі вся поросла очеретом, значно б покращило ситуацію та дозволило відвести до водойми більшу частину ґрунтових і дощових вод. За дорученням Олександра Попова до таких робіт фахівці КП “Плесо” візьмуться найближчим часом та завершать їх упродовж літа. Тим більше, що проект з очищення річки вже був розроблений декілька років тому. Роботи планують виконувати коштом екологічного фонду. Щоб запобігти підтопленню, вдосконалять і дренажну систему. Зокрема поновлять роботу перепускної труби під проїжджою частиною Кільцевою дороги.


     Турбує мешканців і погане електропостачання. Жулянчанка пані Ніна розповіла, що напруга в мережі близько 120-130 Вт, через що псується електротехніка, взимку не працюють газові котли, які люди використовують для обігріву власних помешкань. Більше того, в мікрорайоні часто зовсім відсутнє світло.

     Сергій Ісаєв переконаний: проблему можна вирішити, встановивши зо три десятки додаткових трансформаторних підстанцій. Однак перемовини з ПАТ “Київенерго” поки не дали результатів. Відкритим у мікрорайоні лишається й питання з медичним забезпеченням — у місцевій амбулаторії всього два сімейні лікарі на майже 10 тисяч населення та застаріле обладнання. Олександр Попов пообіцяв посприяти у вирішенні всіх цих проблем.

     За словами голови Солом’янської РДА Максима Луцького, до кінця літа в мікрорайоні з’явиться ще один дитячий майданчик. Ділянку для нього оберуть найближчим часом. Мешканці таке рішення вітають та готові допомагати, в тому числі й матеріалами.

     Зазначимо, селище Жуляни було приєднане до території Києва в 1988 році. Наразі там розташовано 1764 будинки, в яких проживає майже 10 тисяч осіб. Очікується, що за два роки кількість мешканців району зросте ще на 5 тисячВиділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter