Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

Місто14

Місто14
Місто14

 

Спільна справа

Влада Сначова

snachova@eveningkiev.com

 

  У Солом'янському районі мешканці стали на захист зеленої зони. Знаходиться вона в добре відо­мому киянам Солом'янському ландшафтному царку.

   Боротьбу за нього активісти ОСН «Комітет мікрорайону «Батиєва гора» ведуть з 2004 року, коли з 36 га парку 10 га було роздано. Дві ділянки, попри всі зусилля, відстояти не вдалося, і зараз там уже або побудовано висотки, або обгороджено будівництво. Але останній, третій, шма­точок парку за адресою: вул. Волгоградська, 18-а, віддавати до рук забудовників люди не мають наміру в жодному разі. Тим більше, що на місці майбутнього елітного будинку стоїть унікальний спортивний майданчик з дошкою Євмінова для людей із захворюваннями хребта.

-         Ця ділянка практично в самому центрі парку. Крім того, це частина прибудинкової території мікрорайону, куди входять шість будинків. Та й проїжджати будівельній тех­ніці там технічно неможливо. Рішення Київради про виді­лення ділянки в оренду було прийнято в 2004 році, а дізна­лися ми про нього в 2005-му. Це викликало величезний нега­тивний резонанс серед меш­канців нашого мікрорайону, бо навіть громадські слухання не було проведено. Ми зібрали близько 3 тисяч підписів проти будівництва, адже за чинним Генпланом наш парк – зелена зона, - розповіла «Вечірці» керівник ОСН «Батиєва гора» Ірина Ральчук.

   Але підписи киян за мину­лої влади були проігноровані. Тоді ОСНівці звернулися до прокуратури, і вона визнала їх протести цілком обгрунто­ваними: було подано позов, виграно суд, але на цьому історія не закінчилася. Поки тривали судові засідання, забудовник - TOB «Ріалінвест» - через суд продовжив собі договір оренди на 7 років. Прокуратура подала касаційну скаргу на це судове рішення, ОСНівці виступили на процесі третьою стороною і виграли справу. Але 2009-го Київрада продовжує термін оренди для «Ріалінвеста» вже на 15 років. Саме це оскаржується в Госпо­дарському суді Києва і досі.

-         Уже було два засідання суду. Наступне призначено на 25 травня. Зараз на ділянці роботи не ведуться. Там роз­ташовані 674 дерева і дитячий спортивно-ігровий комплекс, які можуть зникнути. Нам відомо, що ще у квітні мину­лого року голова КМДА Олек­сандр Попов ініціював розгляд у Київраді проекту рішення про скасування договору оренди цієї земельної ділянки, але, на жаль, підтримати його депутати Київради чомусь від­мовилися. Тому сподіваємося, що Олександру Павловичу все-таки вдасться захистити наших жителів від впливових і надокучливих забудовників, - каже пані Ральчук.

   За словами активістів, майданчик, утім, як і весь парк, практично не прибирається. До більш-менш пристойного стану його допомогли при­вести нещодавно проведені суботники. Але мешканців турбує інше - чи надовго? Тому сподівання єдині - іні­ціативи міської адміністрації про впорядкування скверів та парків будуть реалізовані й у цьому парку.

-         Ми дуже багато разів зверталися до Солом'янської райадміністрації з проханням привести парк до ладу, але там завжди відповідають, що на це немає грошей. А у парку не працюють ліхтарі, фонтан, розбиті сходи, немає навіть інформаційної таблички про нього!

   Пані Ірина, до речі, очолює цей ОСН з початку поточ­ного року. «Перевиборна конференція відбулася у жовтні 2011 року, і поки переоформлювали доку­менти, на посаду я вступила 1 січня. Спочатку відмовля­лася, адже цією роботою я б все одно займалася навіть не будучи керівником, але мене вмовили», -   згадує жінка.

   Взагалі ідея створення ОСН прийшла до мешканців мікрорайону сама собою. До складу ОСН входить чотири будинки (вул. Волгоградська, 12, 14, 41-а і вул. Солом'янська, 21), де мешкає близько 900 людей. Спочатку вони були зосеред­жені на вирішенні побутових проблем, але у зв'язку з поді­ями 2004 року на перший план в ОСНу вийшла боротьба за улюблене місце відпочинку.

-         Переважно ми займа­ємося проблемами парку. Там потрібно наводити лад. Нещодавно, і ми вважаємо це нашою великою перемо­гою, нам вдалося встановити шлагбауми на в'їздах: три роки намагалися добитися того, щоб автомобілі не їздили вздовж і впоперек парку. Також нама­гаємося якось приструнити відпочивальників, щоб вони не палили багаття. З ранньої весни і до глибокої осені поряд з парком важко дихати, адже до нас приїжджають з усього міста. Просимо пові­сити хоча б оголошення, але в райдержадміністрації на нас не звертають уваги. Також нині беремо участь у загальномісь­кому конкурсі, оголошеному столичною владою, на кращий проект вирішення проблем громад, де беруть участь ОСН Києва. Ми підготували проект з реконструкції нашого дитя­чого  спортивного комплексу і сподіваємося, що нам виділять гроші, яких потрібно зовсім небагато, для приведення май­данчика до ладу, - розповідає керівник ОСНу.

   Створення ОСН Ірина Миколаївна вважає най­ефективнішою формою співпраці суспільства і влади. «Має бути ядро ініціативних людей, адже маса народу найчастіше інертна. І якщо люди зрозуміють, що ОСНи допоможуть вирішити їхні проблеми, які не виходить вирішити іншими методами, то у такого руху є майбутнє. Нам боротися за вирішення своїх проблем набагато легше, коли ми - орган само­організації: без цього ми не мали б жодних прав у суді, не могли б виступати третьою стороною, а на минулому засіданні велику частину часу виступала саме я», - каже Ірина Ральчук.

 Виділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter