Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

Місто13

Місто13
Місто13

 

ХТО, ЯК НЕ МИ

Влада СНАЧОВА

Snachova@eveningkiev.com

 

   Один із наймолодших ко­мітетів столиці нещо­давно з'явився в приватному секторі на Відрадному. Остаточно процедура його створення, включаючи вибори керівника та затвердження по­ложення про ОСН, заверши­лася у квітні цього року. Проте тут уже проводять масові свя­та та допомагають знедоленим мешканцям.

   Жителі Караваївки вже досить давно плекали мрію про органі­зацію, яка б займалася виключ­но проблемами свого приватно­го сектора.

-         Ми намагалися зареєстру­ватися з 2009 року. Але наші до­кументи ходили з одного кабіне­ту в інший, жоден чиновник не міг нам відповісти, що з ними не так. Тільки через два роки з на­ми вийшли на зв'язок, усе пояснили та проконсультували. Це дуже прискорило наше створен­ня, - розповіла «Вечірці» керів­ник ОСН «Комітет мікрорайону «Дачі Караваєві» Олена Папуша. З моменту того довгоочікува­ного телефонного дзвоника до одержання дозволу Київради на створення ОСНу минуло всього півроку.

   Активісти комітету – молоді люди від 27 до 36 років. Саме во­ни основною метою своєї діяль­ності бачать не побудову кар'єри, не копирсання у власних про­блемах, а перетворення на краще місця, де вони живуть.

-         Основний актив - 10-11 лю­дей - уже має певний статус, ці люди зробили кар'єру та мають власний бізнес. Ми всі маємо сім'ї та є корінними мешканцями свого приватного сектора в другому-третьому поколінні, разом училися в школі. Питання поста­ло тому, що наші діти ростуть в незадовільних умовах. Раніше в нас був селищний комітет, який принаймні стежив за порядком. Були навіть прецеденти, коли ми намагалися висадити клумби, але приїхали представники райадміністрації та пояснили, що на все потрібні дозволи. Тоді й назріло рішення організаційного й до­кументального забезпечення на­шої діяльності. А оскільки фор­ма ОСНу найбільш сприятлива для приватного сектора та вель­ми подібна на селищний комітет, до якого люди звикли, було обра­но саме її, - розказує Олена Ва­лентинівна.

   Наразі комітет мікрорайону об'єднує близько 5 тисяч меш­канців у 2 тисячах приватних бу­динків. Свого приміщення «Дачі Караваєві» досі не одержали.

   Узяти на себе сміливість та відповідальність управлятися з такою кількістю людей та вели­чезною територією молода та тендітна жінка Олена Папуша вирішила, мабуть, через гени. Її дідусь, який завжди був поруч із онукою та брав безпосередню участь у її вихованні, у минулому очолював той самий селищний комітет Караваївки, як назива­ють цей приватний сектор місце­ві жителі.

-         Виходить, у нас ціла ди­настія. Коли мова зайшла про створення ОСНу, то мене одра­зу покликали, - сміється моло­да керівниця, яка, крім коміте­ту, очолює благодійний фонд Солом'янського району Києва та ППО «Споживач».

   Найголовнішим напрямом у своїй роботі караваївці обра­ли піднесення духовності своїх мешканців.

-         Найголовнішим я вважаю змінення світогляду хоча б 80 відсотків мешканців. Вони ма­ють зрозуміти, що всі ми пови­нні йти поруч, допомагати одне одному, не залишатися осторонь біди іншого. Дуже хочеться, щоб серця відтанули, люди перестали сваритися через що завгодно, не зачинялися в себе на подвір'ях, - каже Олена Валентинівна.

   На підтримку своїх слів комі­тет уже зараз намагається згурту­вати своїх мешканців. За остан­ній час вони провели дві акції: до Великодня та з нагоди Міжна­родного дня захисту прав дітей.

-         На Великдень ми роздали людям 160 пакетів із цукром, де­сятком яєць та борошном. Спис­ки людей, які фактично, а не ли­ше за документами потребують допомоги, було складено за спри­яння делегатів від кожної вули­ці. А на День захисту дітей орга­нізували акцію на вулиці Героїв Севастополя. Професійні аніматори одного з театрів проводи­ли конкурси серед малюків та розважали їх. Подарунками для них були ваучери на безкоштов­не обслуговування в салоні-перукарні, щоденники із замочком, набори канцтоварів та іграшки. Також безкоштовно дітям роз­давали солодку вату, - згадує па­ні Папуша. За її словами, відві­дали свято приблизно 100 дітей мікрорайону, а разом з батьками це й усі 200 чоловік. Останню акцію було організовано для того, аби привернути увагу суспіль­ства до прикрого факту, що в до­сить великому мікрорайоні досі немає ані спортивного, ані дитя­чого майданчика. Через це меш­канці з маленькими дітьми ви­мушені ходити на прогулянки до найближчого парку, а це близь­ко 30-40 хвилин тільки на доро­гу. До речі, під час проведення заходу присутнім роздавали не­величкі анкети із запитаннями, що їх найбільше турбує у мікро­районі та що вони хочуть бачити в сенсі поліпшення благоустрою та збереження довкілля. Жителі висловили побажання, щоб такі благодійні акції, розважальні за­ходи й надалі відбувалися як для дітей, так і для дорослих меш­канців мікрорайону під керів­ництвом активу ОСН. Почувши такі відгуки жителів, кілька мо­лодих підприємців - мешканців мікрорайону вже під час заходу висловилися на підтримку поді­бної ініціативи.

   Незважаючи на молодий вік самого комітету та його активіс­тів, він уже має, чим похвалити­ся. Але ще більше тут масштаб­них планів на майбутнє, які треба втілювати в життя.

-         У нас дуже серйозна про­блема зі сміттям: його кидають усюди, місцями навіть є стихійні звалища. Щоб розв'язати це пи­тання, ми вирішили в місцях, де сміття найбільше, повісити веб-камери та побачити, хто саме ви­кидає відходи - щоб штрафува­ти їх, - розкриває своє «ноу-хау» Олена Валентинівна.

   Що ж до стосунків із владою, то тут перспектив і планів не злі­чити.

-         Районна влада зацікавле­на в нашій діяльності через те, що сама не має змоги контро­лювати кожного. А бувають ви­падки, коли гроші використо­вуються, а робота виконується або неякісно, або взагалі не робиться. Сподіваємося, що завдя­ки нам влада побачить, де та які негаразди мають місце, отримає постійний зворотний контакт. Це внесе корективи на майбут­нє у кошториси або програми як районного, так і міського рівня. А міській владі - величезне спа­сибі: тільки торік наше створен­ня значно прискорилося, ми вже реально діємо як юридична осо­ба й напрацьовуємо пакет іні­ціатив, які, сподіваємо, за під­тримки міської влади зможемо реалізувати вже наступного року, - резюмує молода керівниця комітету.

 

 Виділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter