Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus

Природа4

Природа4
Природа4

 

Антон Палахнюк 

info@eveningkiev.com

 

 

   Поклади забудовнику па­лець до рота - відкусить усю руку. Це не перебіль­шення: саме так виглядає ситу­ація, яка розгортається прямо посеред парку «Орлятко», що в Солом'янському районі. При­чому розгортається не без поту­рання чиновників. А результат цієї драми зрозумілий вже зараз: ресторанно-банний комплекс, який будується в парку, зни­щить зелену зону на корені.

   Нагадаємо, як розвивалися події. У березні минулого ро­ку в парку «Орлятко» почали вирубувати дерева. Щоправ­да, тоді районна влада заспоко­їла місцевих - мовляв, існують плани включити парк до проек­ту Програми соціально-еконо­мічного та культурного розви­тку столиці, у зв'язку з чим там триває реконструкція. Район­на влада пообіцяла побудува­ти дитячий та спортивний май­данчики, встановити штучний полив газонів, а також висадити дерева, забезпечивши кожне та­бличкою з назвою українською і навіть латинською.

   Насправді ж – немає ані латини, ані табличок, ані дерев, на яких мали висіти ці таблички. Натомість в «Орлятку» зросло кафе під назвою «Томас». Ця погана історія мала не менш погане продовження – цієї весни на місці кафе з’явилася чотириповерхова бетонна коробка, в якій чітко вгадуються риси майбутнього розважального комплексу.

   На запит «Вечірки», що за бетонне диво виросло посеред парку, перший заступник голови Солом’янської РДА Андрій Лапань відповів, що це будується «оздоровчо-розважальний комплекс з об’єктами громадського харчування». Причому будується цілком законно: є ордер ГУ контролю за благоустроєм КМДА, виданий у лютому 2011 року, дозвіл від Інспекції  державного архітектурно-буді­вельного контролю теж є. «За­були» запитати тільки місцевих мешканців, чи влаштовує їх чо­тириповерховий ресторанно- банний комплекс, який, до речі, будують на місці запланованого дитячого майданчика.

   У тому, що це ресторанно- банний комплекс, ми перекона­лися, показавши експертам фо­тографії об'єкта, що будується.

-         Формулювання «оздоров­чо-розважальний комплекс з об'єктами громадського хар­чування» означає, що в будів­лі планується лазня, спортзал і фітнес-центр з рестораном і баром, - розповів кореспон­денту «Вечірки» архітектор Юрій Яремчук. - Щоправда, сам по собі комплекс нешкід­ливий для парку. А от інфраструктура такого закладу просто вб'є зелену зону. По-перше, банний комплекс по­винен бути підключений до ка­налізації, а це створює суттєві навантаження на міську мере­жу. По-друге, кухня повного циклу створює проблему регу­лярного вивезення сміття, яку не так вже й просто вирішити в парку. Нарешті, це проблема під'їзду машин і парковки. Як­що вам потрібен приклад, по­дивіться, що машини зробили з Трухановим островом.

   Ми відправили запит до ГУ контролю за благоустроєм КМДА, щоб дізнатися, як так вийшло, що в зеленій зоні бу­дується лазня і ресторан, і уваж­но стежитимемо за тим, як бу­де розвиватися ситуація навколо парку «Орлятко» надалі.Виділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter