Меню сайту
Форма входу
E-mail:
Пароль:


   
Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади

Офіційний сайт Солом\'янської районної в м.Києві державної адміністрації
Система Orphus
"Україна в солдатській шинелі: 70 років пам'яті"

 

Вклонися, моя Україно,
Тим людям величним і скромним,
Що в назвах фронтів титанічних 
Пронесли наймення твоє.
Ти словом достойним розкажеш
Своїм поколінням, потомкам,
Чому їм навічну пошану
Твій вдячний народ віддає.
Перемога! Тече ріка часу… Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю історію війні. Рідіють ряди ветеранів, але не зникає з пам’яті людської, не йде у забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога.
Будь-яка війна - трагедія: масова загибель людей, кров і каліцтва, руйнування і злидні... Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941-го року, увірвалася до кожної сім'ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч міст і сіл. 
Проте наш народ залишився незламним у титанічній битві, якої ще не знала історія. Він боровся за свободу і переміг. Серед тисяч солдатських автографів на стінах Рейхстагу чимало українських імен. Пам'ятаючи, згадуючи і поминаючи ці імена та 70-річчя закінчення війни з фашизмом, бібліотеки Солом'янського району відзначили естафету історії "Україна в солдатській шинелі: 70 років пам'яті".
На жаль, цю естафету історії, війни і подвигу підхопила естафета сьогоденя. Знову іде війна, гинуть українці, дивуючи нас і світ силою духу, героїзмом і подвигом в ім'я життя. 


(ЦРБ імені Ф.Достоєвського)


"Застигла пам'ять у монументі" (бібліотека імені М.Бажана)


"Сторінки, обпалені війною" (бібліотека імені О.Новікова-Прибоя)

 

"І пам'яттю синів живе земля" (бібліотека імені В.Чкалова)
"Згадаємо героїв поіменно!" (бібліотека імені О.Пироговського)

                      

"Пам'ятати заради майбутнього" (бібліотека імені П.Вершигори)

            

Розуміння війни як трагедії - головний лейтмотив зустрічі в ЦРБ імені Ф.М. Достоєвського. До бібліотеки завітав автор книги "Вогняне небо України", ветеран Військ протиповітряної оборони Збройних Сил України, підполковник у відставці Михайло Михайлович Корольов.


"Ніколи знову" (бібліотека імені О.Донченка)


Прем'єра спектаклю "Донька командира" театру "Пам'ять" школи №25 (бібліотека імені О.Пироговського)
Мільйони людей в усьому світі знають про звіряче обличчя фашизму з книг, документальних та художніх фільмів. Все менше залишається тих, хто пам'ятає злочини фашистів зі свого трагічного досвіду. Тим цінніші їхні спогади нам, теперішнім, тим більше ми дорожим зустрічами з ними.

  

"Не забудемо, не допустимо!" (бібліотека імені М.Бажана)

"Ще довго пам'яттю болітиме війна" (бібліотека імені В.Чапаєва) 


"Я стільки горя бачив на війні..." (бібліотека імені П.Вершигори)


Хочеться зібрати всі квіти землі і покласти їх до ніг ветеранів і подякувати за той подвиг, який дав надію на мирне життя та на світле майбутнє. Нехай же білим голубом лине у вись глибока сердечна вдячність тим, хто дарував нам щастя відчути мирний, щасливий весняний подих Перемоги.
 

Війна і діти… Трагічне, протиприродне поєднання двох понять. Під час Другої світової війни маленькі заручники великих амбіцій злочинних правителів мусили нести непосильну ношу голоду, холоду, розлук та сирітства. Хто назве точну цифру дитячих сліз, каліцтв, смертей? Розповіді про дітей війни зайняли належне місце в спогадах про війну.
  "Ще довго в пам'яті болітиме війна"  (бібліотека імені І.Багряного)


"В роки війни вони були дітьми" (бібліотека імені В.Чапаєва)


Бібліотеки імені І.Багряного та імені О.Новікова-Прибоя в партнерстві з підлітковим клубом «Червоні вітрила» підготували свято вшанування ветеранів війни. Один із почесних гостей - льотчик-винищувач Іван Іванович Селіфонов, Герой Радянського Союзу, учасник параду Перемоги. До привітань долучились заслужені волонтери громадської організації «Допомога армії України в м. Києві». 


Патріотизм, як і честь, виховує великих, сильних людей, які не рахуються з цінною свого життя й здатні пожертвувати ним заради рідної землі. 
 «Зростаємо патріотами» - урок мужності від справжніх патріотів України - волонтера Наталію Мельничук та учасника бойових дій в зоні АТО Сергія Марценюка. (бібліотека імені П.Вершигори)
 День Перемоги в парку імені М.Островського (бібліотеки імені М.Бажана, імені П.Вершигори таЦРБ імені Ф.Достоєвського) 
 
 
Подарунки ветеранам і виготовлення символіки свята.
Листівки в стилі квілінгу (бібліотека імені В.Чапаєва)  "Маки миру" ібліотека імені П.Вершигори)Поєднання слів «людина» і «війна» суперечить усім людським законам добра. Але війни — це не тільки минуле людства, це, на жаль, його сьогодення.
Ллється кров у кожному куточку планети, ллється кров у нашій країні… І скрізь гинуть чиїсь батьки, чоловіки, брати, сини... Іде по усьому світові нова війна, ім'я якої — тероризм. В ній немає ніяких правил. Воюють не солдати проти солдатів, а злочинці проти всіх, не виключаючи дітей і жінок, хворих і старих. 70 років, після найстрашнішої, найкривавішої війни ХХ століття, на жаль, не змусили людей схаменутися, вони далі продовжують знищувати самі себе. Напередодні Дня Перемоги праціники ЦРБ імені Ф.Достоєвського нагадали людям про обличчя, жахи, трагедії ВІЙНИ, підготувавшивіртуальну виставку "Обличчя ВІЙНИ!" Кожен з нас формував своє уявлення про війну з різних джерел. У кожного покоління свій культурний код. Але обличчя війни страшне і потворне.

Крізь дощі і сніги, крізь роки і лихоліття говорять з нами ті, хто не посміхнеться сьогодні, не зустріне цю весну. Вклонімось їм низько!Виділіть орфографічну помилку та натисніть Ctrl+Enter